Hulp aan innovatieve bedrijven
Plaats een reactieMinister Schippers van Volksgezondheid wil extra steun gaan organiseren voor jonge innovatieve bedrijven in de gezondheidszorg, zo meldt het ministerie in een persbericht.
De minister is hiertoe geïnspireerd tijdens een economische missie in Chicago en Boston. Daar helpt het platform ‘Matter’ jonge bedrijven om nieuwe producten of diensten voor de zorg op de markt te brengen. Matter helpt bedrijven met juridische en financiële zaken, maar ook bij het testen voor de doelgroep van behandelaars en patiënten. Schippers wil zo’n platform ook in Nederland gaan uitproberen, zodat ‘innovaties die gewenst zijn, sneller kunnen worden toegepast’.
Een soortgelijk initiatief bestaat al voor digitale zorginnovaties, onder de naam ‘Rockstart Accelerator Digital Health’, gevestigd in de Novio Tech Campus in Nijmegen. Eind mei maakte Rockstart bekend dat nieuwe ‘start-ups’ zich kunnen aanmelden voor een coaching van een halfjaar, in ruil voor een aandeel van hun bedrijf. Jonge innovatieve bedrijven kunnen hun idee hier verder opschalen, met hulp van een internationaal netwerk van mentoren, investeerders en zorginstellingen.
Heleen Croonen
@heleencroonen
- De Amerikaanse broedplaats voor zorgondernemers: matterchicago.com
- Aanmelden voor Rockstart kan nog tot 19 juli op rockstart.com
Lees ook
- Ideeën voor de zorg (18 februari 2015, artsinspe.nl)
- Idee digitale dermatoloog wint prijs (17 februari 2015)
- Stappenplan innovatie bevordert ‘nuchter nadenken’ (20 november 2014)
- Crowdfunding door innoverende dokters (22 januari 2014)
- Van wetenschap naar bedrijf (11 april 2012)

- Er zijn nog geen reacties