Zutphenaren ‘bezetten’ Gelre ziekenhuis
Plaats een reactie
Een twintigtal Zutphenaren heeft op vrijdag 21 april de hal van het Gelre ziekenhuis ‘bezet’ nadat het ziekenhuis meldde dat het in het weekend de deuren van de verloskundeafdeling sluit vanwege een personeelstekort.
Deze sluiting is eerder dan de reeds aangekondigde definitieve sluiting van de verloskundeafdeling (bevallingen en (spoed)opnames) per 1 juli en Spoedeisende Hulp (buiten kantoortijden) per 1 september in het kader van een reorganisatie.
De onvrede van de demonstranten richtte zich vooral op bestuursvoorzitter Pier Eringa, aldus Omroep Gelderland. Ook riepen ze minister Ernst Kuipers op om de sluiting ongedaan te maken.
Inmiddels heeft het ziekenhuis bekengemaakt dat de verloskundeafdeling per direct sluit voor bevallingen en (spoed)opnames. Het ziekteverzuim is opgelopen tot ‘bijna 50 procent’.
Lees ook- Er zijn nog geen reacties