Schippers: mededinging regelen binnen wet
1 reactieMinister Edith Schippers van VWS wil de problemen rond de relatie van huisartsen met de zorgverzekeraars oplossen binnen de huidige wetgeving. Dat zei ze vanmiddag bij de presentatie van het voorstel Bewegingsruimte voor de huisartsenzorg van de LHV.
Huisartsenvereniging LHV spreekt in het voorstel een voorkeur uit voor een wetswijziging. De vereniging vindt dat alle problemen rond samenwerking in de eerste lijn en de marktmacht van de zorgverzekeraars het effectiefst kunnen worden opgelost door de hele zorgsector uit de Mededingingswet te halen. De minister maakte direct duidelijk dat ze hier niet voor voelt. Wel bedankte ze de LHV voor de vele ideeën die in het voorstel staan om bínnen de huidige wetgeving verbeteringen aan te brengen. Ze nodigde alle partijen uit om op korte termijn samen met haar te zoeken naar oplossingen op maat waarvoor geen wetswijziging nodig is.
Lieke de Kwant @liekedekwant
Lees ook:
- LHV: ‘Haal zorgsector uit Mededingingswet’
- Interview met Ella Kalsbeek: 'Vrije markt en zorg wezenlijk anders'

W.J. Duits
Bedrijfsarts, HOUTEN Nederland
Je kunt de Minister niet verwijten dat ze haar eigen lijn vasthoudt. Het uit de mededingingswet halen van de zorg is het fundament van haar beleid. Het wordt dus tijd dat deze Minister het veld gaat ruimen, de zorg wordt onnodig beschadigd en wordt e...r schijnbaar goedkoper door. Maar tel alle kosten die nu elders zijn neergelegd bij elkaar op, dan zijn de totale kosten zeer waarschijnlijk meer gestegen, dan ooit tevoren.