Ok’s in Atrium MC draaien weer volledig
Plaats een reactieDe Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft het verscherpt toezicht op het Atrium MC in Heerlen en Brunssum opgeheven. De zorgkwaliteit is op beide locaties voldoende gewaarborgd.
Begin dit jaar constateerde de IGZ dat de ok-complexen niet aan de eisen voldeden. De kamers waren verouderd en de luchtbehandeling was ondermaats, waardoor het infectierisico verhoogd was. Ook schortte er het een en ander aan communicatie, overdracht en medicatieveiligheid.
In Brunssum kon na enige aanpassingen weer normaal worden geopereerd. In Heerlen heeft het Atrium MC een semipermanent ok-complex ingericht. Ook op de andere punten is actie ondernomen. Het aantal postoperatieve wondinfecties bij drie getoetste operatiesoorten (op heup, schouder en knie) valt binnen de norm. De situatie is zodanig verbeterd, dat het verscherpte toezicht nu dus is opgeheven.
Sophie Broersen
Lees ook:
- Ziekenhuis Heerlen mag niet meer opereren
- Meer nieuws

- Er zijn nog geen reacties