Vaccinatie om difterie-uitbraak Bangladesh
Plaats een reactie
Bengaalse schoolkinderen krijgen een gratis schoolboek en een difterie- en tetanus-vaccinatie, op hun eerste schooldag na de kerstvakantie. Schoolkinderen in de districten Ukhia en Tekhnaf krijgen de inenting vanwege de recente difterie-uitbraak in de nabijgelegen Rohingya-vluchtelingenkampen.
Tussen 8 november en 31 december zijn volgens de WHO 28 mensen overleden aan difterie in de overbevolkte havenstad Cox’s Bazar en in 3014 gevallen wordt difterie vermoed.
Artsen zonder Grenzen meldde eind december dat het zijn activiteiten in de vluchtelingenkampen flink heeft opgeschaald vanwege de difterie-uitbraak onder de naar schatting 665.000 Rohingya. Volgens AzG is de situatie ‘rampzalig’. ‘De uitbraak van difterie voltrekt zich naast een uitbraak van mazelen en komt bovenop de enorme andere medische noden van deze bevolking’, zegt landencoördinator Pavlo Kolovos. ‘Ze zijn uiterst kwetsbaar en leven in overbevolkte kampen waar de waterkwaliteit en hygiënische voorzieningen slecht zijn. Zolang die omstandigheden niet verbeterd worden, zullen we blijven vechten tegen dit soort ziekte-uitbraken.’
Artsen schatten eind december 2000 difteriebesmettingen onder de vluchtelingen, van wie de meesten kinderen. De meerderheid van de vluchtelingen is niet ingeënt, omdat zij in Myanmar nauwelijks toegang hadden tot routinevaccinatieprogramma’s.
lees ook- Er zijn nog geen reacties