ACM verbiedt ziekenhuisfusie
2 reactiesHet Albert Schweitzer Ziekenhuis en Rivas Zorggroep mogen niet met elkaar fuseren. Deze twee ziekenhuizen zijn belangrijke concurrenten van elkaar. Een fusie zou negatieve gevolgen voor de patiënten kunnen hebben, zoals hogere prijzen, minder kwaliteit en minder innovatie. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) woensdag naar buiten gebracht. Niet eerder verbood de ACM een fusie tussen twee ziekenhuizen.
De besturen van beide instellingen zijn ‘verbaasd en teleurgesteld’. Tegen de beslissing is beroep mogelijk. De ziekenhuizen beraden zich ‘hoe toch invulling te geven aan de samenwerking’, staat in een gezamenlijke reactie.
Het Albert Schweitzer Ziekenhuis biedt ziekenhuiszorg aan in en rond Dordrecht. Onder de Rivas Zorggroep vallen het Beatrixziekenhuis in Gorinchem en diverse verzorgings- en verpleeghuizen.
De reden om de fusie te verbieden is volgens de ACM dat daarmee de concurrentiedruk voor alle twee de instellingen weg zou vallen. Patiënten hebben maar beperkte mogelijkheden uit te wijken naar een ander ziekenhuis en volgens de ACM blijven er na een fusie voor zorgverzekeraars onvoldoende alternatieven om scherp te kunnen inkopen. (ANP)
Lees ook:
- NZa: fusies leiden tot te grote prijsstijging (17 april 2015)\
- Fusiegolf ziekenhuizen zet door (22 januari 2013)

G K Mitrasing
Vogelvrije Huisarts, Heerhugowaard
Oordeel rechter vragen krijgen we weer extra idiote jurisprudentie die de waan van dit zorgstelsel aantoont...
W.J. Duits
Bedrijfsarts, HOUTEN Nederland
En wat doet de ACM aan de ongebreidelde macht van de zorgverzekeraars? Er is eigenlijk geen concurrentie tussen deze mologs. Moet er niet bij wet geregeld worden dat er tenminste 12 onafhankelijke zorgverzekeraars moeten opereren in dit land? Dit om ...de concurrentie te vergroten en ook om de balans tussen de marktpartijen te herstellen, want de omvang en macht van de ziektekstenverzekeraars is veel te groot ten opzichte van de zorgaanbieders.
Afgezien nog van de waangedachte die de grondregel is voor de huidige constructies, de marktwerking.