Ziekenhuismedewerkers tegen abortus bij Down
Plaats een reactieBijna driehonderd medewerkers van Ziekenhuis Gelderse Vallei in Ede hebben een brandbrief ondertekend om te protesteren tegen het besluit van het ziekenhuis om abortus mogelijk te maken bij downsyndroom. Dat meldt het EO-programma De Vijfde Dag.

Volgens De Vijfde Dag besloot het ziekenhuis in december dat ouders die een kind met downsyndroom verwachten, mogen besluiten de zwangerschap af te laten brengen. Voor die tijd was dit onmogelijk in het fusieziekenhuis, waarin ook christelijke ziekenhuizen zijn opgegaan.
Volgens De Vijfde Dag is er veel verzet onder de medewerkers, omdat veel van hen vanuit hun geloofs- of levensovertuiging hun werk doen. Kerken uit de buurt zouden inmiddels zijn opgeroepen om te protesteren tegen het beleid van de Gelderse Vallei.
Lees ook:
- Er zijn nog geen reacties