Lekker slapen in de nor
Nachtelijk genieten
Plaats een reactie
De gevangenis: een plek waar niemand vrijwillig heengaat. Tenzij je er comfortabel kunt genieten, en je er als vrije vogel in en uit kunt wandelen. In het Huis van Bewaring in het centrum van Almelo kunt u nachtelijk genieten achter slot en grendel, een onvergetelijke ervaring. En wees niet bang: u krijgt zelf de sleutel van uw kamer.
Altijd al benieuwd geweest hoe het is om een nachtje door te brengen in de gevangenis? Boek dan een kamer of suite in het Huis van Bewaring, de voormalige gevangenis uit 1928 in het gezellige centrum van Almelo. Het complex is verbouwd tot sfeervol hotel, waarbij veel originele elementen intact zijn gehouden. Bovendien hebben de hoteleigenaren hun uiterste best gedaan om elke kamer zijn eigen karakter mee te geven. Alle kamers zijn dan ook anders. Strak design of juist lekker romantisch? U vindt het allemaal in deze voormalige bajes.

Geschiedenis
Bijna zeventig jaar lang hebben criminelen hier hun straf uitgezeten. Het gebouw werd als penitentiaire inrichting geopend in 1928 en kreeg toen de naam ‘De Pouwelingsbrugge’. In 1995 werd dit ‘rijkshotel’ gesloten, omdat men verhuisde naar een nieuw, moderner pand. Daarna stond het pand leeg totdat de huidige eigenaren, Liesbeth en Jørgen van der Pot, het in 2004 overnamen. Zij gingen er zelf wonen en bouwden kantoren en andere ruimten om tot sfeervolle bed and breakfast-kamers. Sinds 2004 is het Huis van Bewaring dus officieel een hotel.


Petoetruimten
Het voormalige cellenblok – de ‘echte’ gevangenis – onderging een ware metamorfose. Cellen werden samengevoegd en omgetoverd tot fraaie kamers en royale suites. De in totaal drie ruime suites zijn wat groter en bieden wat meer comfort, bijvoorbeeld in de vorm van een ligbad of dubbele wastafel. Een unieke ervaring om hier eens een nachtje te slapen – en zelf de sleutel van uw kamer te houden. Maar u kunt ook een nachtje doorbrengen in het voormalige administratiekantoor, de verhoorkamer, de cipiersverblijven of in de directeurswoning. Al deze voormalige petoetruimten zijn omgebouwd tot gezellige kamers die allemaal zo hun eigen charme hebben.

Pieter van Vollenhovenprijs
De Pieter van Vollenhovenprijs is een jaarlijks terugkerende prijs voor een particulier of organisatie die een rijksmonument in Nederland duurzaam heeft weten te behouden door het een nieuwe bestemming te geven. In 2014 werd het Huis van Bewaring bekroond met deze prijs voor de manier waarop zij een voormalige gevangenis wisten om te bouwen tot een stijlvol en kleurrijk hotel met 21 kamers. Prof. mr. Pieter van Vollenhoven zelf kwam naar Almelo om de prijs persoonlijk uit te reiken: ‘Te gek voor woorden wat jullie hier hebben uitgespookt. Prachtig, hoe krijgen jullie het verzonnen?!’ En daar sluit GENIET zich van harte bij aan.
- Er zijn nog geen reacties