16 procent verpleegkundigen durft arts niet aan te spreken op gedrag
3 reactiesEen arts verstoort de overdracht van verpleegkundigen om een opdracht te geven, die hij eigenlijk zelf in de computer hoort te zetten. Durven verpleegkundigen hem hierop aan te spreken? Uit een poll van verpleegkundigentijdschrift Nursing blijkt dat 16 procent dat niet durft.
1450 lezers van Nursing reageerden op de poll die Nursing plaatste onder een blog van verpleegkundige Sandra. Zij omschrijft een arts die midden in de overdracht van de verpleegkundigen komt binnenstormen. Hij onderbreekt het overleg om ‘orders’ te geven over verschillende eenheden insuline die een patiënt die avond en de volgende ochtend moet krijgen. Verpleegkundige Sandra wijst hem erop dat hij de – belangrijke – overdracht onderbreekt, dat er op die manier fouten gemaakt kunnen worden én dat hij er zelf verantwoordelijk voor is dat recepten en medicijnoverdrachten in de computer komen.
Uit de poll van Nursing, met de vraag of de lezers hetzelfde hadden gedaan, antwoord 48 procent bevestigend, met de toevoeging dat ze zich daar ook onzeker bij hadden gevoeld. 35 procent zegt ‘zonder twijfel’ ja en 16 procent zou dat niet hebben gedurfd.
Lees ook
Jean-Pierre van der Borgh
Specialist ouderengeneeskunde, Molenhoek Lb
Simone, mijn complimenten om de kop aan te passen! Chapeau!
redactie
redacteur
De kop is inmiddels aangepast
Anne-Marie van Dam
Psychiater , Amsterdam
Verkeerde titel.
Overgrote meerderheid verpleegkundigen ( 84%) spreekt al dan niet met kloppend hart arts aan op verstorend gedrag. Chapeau. Ik denk dat er vele landen zijn waar dit getal lager uitvalt. En ben ook een beetje bang dat in de realiteit... het getal ook lager zal zijn.