Van inktzwart naar roze
Plaats een reactieHet worden van een ‘toekomstwaardige arts’ vergt veel van onze tijd. Zowel curriculaire als nevenactiviteiten beslaan grote delen van onze agenda’s. Voeg daar de nodige sociale soirees en bijbaantjes aan toe en je ziet door de tekst je planning niet meer. Door deze drukte verliezen wij soms het belangrijkste uit het oog: onszelf.
Deze Arts in Spe zal laten zien dat de nodige zelfreflectie en me-time essentieel is om jezelf te ontwikkelen tot de arts die je wilt zijn. Hiervoor is het belangrijk om je eigen lichaam te behandelen als een tempel, maar hoe doe je dat? Hoe focus je op jezelf als je van een vetpot van 4,60 euro per dag leeft en de financiën in de toekomst overschaduwd worden door een studieschuld? Laat staan nadenken over wie je bent? Wat voor arts je wilt zijn? Of hoe je de nieuwe gedragscode van de KNMG gaat internaliseren?
Het is makkelijk om deze belangrijke vragen te vermijden door de drukte van alledag, maar wees alert: verdrink niet in de inkt van je eigen agenda. Als jij bewust koers bepaalt, zal de geneeskunde niet steriel wit, maar rooskleurig zijn.
Fabienne Hofmans (1999) studeert in Leiden. Ze is vijfdejaars, bestuurslid van
De Geneeskundestudent en als onderdeel van die functie redacteur van Arts in Spe.
- Er zijn nog geen reacties