Artsen ‘cruciaal onderdeel’ van de samenleving voor Duitse bezetter
Plaats een reactieTijdens de Tweede Wereldoorlog vormde de medische stand een ‘cruciaal onderdeel’ van de samenleving voor de Duitse bezetter die de Nederlandse bevolking in zijn greep wilde krijgen. Dat stelde emeritus hoogleraar medische geschiedenis Mart van Lieburg vandaag in de uitzending van Spraakmakers op Radio 1.

Artsen waren belangrijk omdat ze twee groepen vertegenwoordigden: zowel de professie als de patiënten. Presentator Ghislaine Plag sprak over de rol van artsen in die periode met Mart van Lieburg en Bertho Nieboer, hoofdredacteur van Medisch Contact, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Medisch Contact. Nieboer las originele teksten uit die tijd voor en er werden interviewfragmenten uitgezonden. Ook stelde de hoofdredacteur vijf exemplaren van het boek Witte jassen en bruinhemden ter beschikking aan luisteraars. Beluister hier de uitzending.
lees ook-
Eva Nyst
Eva Nyst werd geboren in Australië en groeide op in Middelburg. Ze studeerde filosofie en theologie aan de Universiteit van Amsterdam en werkte twee jaar als journalist bij De Volkskrant. Van 2001 tot 2022 was ze in dienst bij Medisch Contact. Sindsdien is zij werkzaam bij de KNMG als beleidsadviseur.
- Er zijn nog geen reacties