Ziekenhuizen Rijnmond zoeken samenwerking
Plaats een reactieHet Havenziekenhuis in Rotterdam en het IJsselland Ziekenhuis in Capelle aan den IJssel willen gaan fuseren. Ze willen tegelijk een partnerschap aangaan met het Erasmus Medisch Centrum in de Maasstad. De drie partijen voeren hierover verkennende gesprekken, lieten ze maandag weten.
Het Havenziekenhuis is een relatief kleinschalige voorziening aan de rand van het Rotterdamse stadscentrum. Door die kleinschaligheid kampt het ziekenhuis met financiële problemen. ‘Door een nauwe samenwerking met de andere ziekenhuizen worden deze problemen hanteerbaar’, lieten de fusiepartners weten.
De ziekenhuizen willen elkaar op verschillende gebieden gaan versterken. Zo biedt het IJsselland Ziekenhuis topklinische zorg op het gebied van maag-, darm- en levergeneeskunde. ‘Met het Erasmus MC als partner kan IJsselland deze positie voor de toekomst behouden’, aldus de drie partijen.
Lees ook:-
Fuseren doe je zo
08 juni 2016 -
Rechter verbiedt ziekenhuisfusie
30 september 2016 -
‘Ziekenhuisfusies vergroten kwaliteit niet’
07 september 2016 -
Fusiegolf ziekenhuizen zet door
12 februari 2013
- Er zijn nog geen reacties