Minder sterfte door malaria
Plaats een reactieMaatregelen tegen malaria, zoals gebruik van muskietennetten met insecticide, hebben tussen 2000 en 2015 ruim 6 miljoen levens gered. Dat schrijven Wereldgezondheidsorganisatie WHO en Unicef in een gezamenlijk rapport.
Het sterftecijfer door malaria is in de afgelopen 15 jaar met 60 procent gedaald, van 47 naar 19 sterfgevallen per 100.000 mensen die risico lopen op malaria. De incidentie daalde met 37 procent, van 146 naar 91 per 100.000. Daarmee is de Millenniumdoelstelling voor malaria voor 2015 – de groei van de incidentie een halt toeroepen en omkeren – ‘op overtuigende wijze’ gehaald, aldus de WHO en Unicef.
De verbeteringen zijn voor het grootste deel te danken aan maatregelen om de ziekte te beteugelen, menen de organisaties. Zo slaapt inmiddels 68 procent van de kinderen jonger dan 5 jaar onder een geïmpregneerd muskietennet. In 2000 was dat nog 2 procent.
Ondanks de vooruitgang blijft malaria een grote bedreiging, zo staat in het rapport. Alleen al dit jaar raakten 214 miljoen mensen besmet en stierven ongeveer 438.000 mensen aan de ziekte. Ongeveer 3,2 miljard mensen, bijna de helft van de wereldbevolking, loopt risico op malaria.
Lieke de Kwant
Het rapport van Unicef en de WHO
Lees ook:
- Aantal gezonde levensjaren wereldwijd gestegen (28 augustus 2015)
- Steeds minder doden door infecties (21 december 2012)

- Er zijn nog geen reacties