Buitenlandse artsen zoeken stageplek bij huisartsen
Plaats een reactieDe Vereniging Buitenlands Gediplomeerde Artsen (VBGA) zoekt stageplaatsen voor buitenlands gediplomeerde artsen. Deze artsen moeten eerst een assessment doorlopen dat nodig is voor een BIG-registratie en een stage is daarbij behulpzaam.
Het gaat om stageplekken voor artsen die buiten de Europese Economische Ruimte (EER) hun diploma hebben gehaald. De EER bestaat naast de landen van de Europese Unie ook uit Noorwegen, IJsland en Liechtenstein. Met Zwitserland is een apart verdrag. De artsen kunnen zich met de stage beter voorbereiden op de medisch-inhoudelijke toetsen van het assessment. Ze lopen tussen de zeven en twintig dagen stage en krijgen daardoor een inkijk in de Nederlandse huisartsenzorg, de klachten van Nederlandse patiënten en het functioneren van een huisarts.
Er zijn ongeveer vijfentwintig huisartsen die zich hebben aangeboden als stagebegeleider. Vooral in de grote steden is er een tekort aan dergelijke huisartsen. Zo’n zes buitenlandse artsen melden zich jaarlijks voor een stageplaats. Hun land van herkomst is heel divers, ze komen bijvoorbeeld uit Syrië, Rusland, Irak, Pakistan, Turkije en Afghanistan.
De VBGA heeft de taak om in deze stageplekken te bemiddelen in 2016 overgenomen van de KNMG, die dat sinds 2009 deed. De VBGA is eind 2014 opgericht en behartigt de belangen van en is aanspreekpunt voor buitenlandse gediplomeerde artsen.
Lees ook:-
De lange weg naar erkenning
24 februari 2016 -
-
Assessment struikelblok voor buitenlandse artsen
08 december 2017 -
Syrische artsen willen snel weer aan het werk
08 april 2017 -
- Er zijn nog geen reacties