Zika-incidentie snel gedaald
Plaats een reactieHet aantal zikagevallen in Noord- en Zuid-Amerika is zeer snel afgenomen.
Dit blijkt uit gegevens van de Pan American Health Organization. In Brazilië bijvoorbeeld, zijn dit jaar nog geen 14 duizend gevallen gemeld. In vergelijking met meer dan 200 duizend in 2016 is dat een enorm verschil.
In de Verenigde Staten zijn in 2017 geen nieuwe lokale besmettingen gemeld, in Mexico nog wel, maar de incidentie neemt daar al sinds een jaar af. Voor de meeste landen in Centraal-Amerika geldt hetzelfde. In Zuid-Amerika was de incidentie vorig jaar al fors gedaald. In de eerste veertien weken was er toch weer een lichte stijgende trend, maar daarna is deze weer fors gedaald.
De verklaring is waarschijnlijk te vinden in groepsimmuniteit: omdat zo veel mensen de ziekte hebben doorgemaakt, zijn de meeste niet meer vatbaar. De kans dat muggen de ziekte overdragen wordt daardoor kleiner. Experts, die in Science aan het woord komen over het beloop van de epidemie, zijn het er niet over eens of dit betekent dat deze definitief aan het uitdoven is. Volgens biostatisticus Ira Longini zullen er nog steeds opvlammingen optreden.
Lees ook:-
Sophie Broersen
Journalist en arts Sophie Broersen schrijft over geneeskunde en zorg in de volle breedte: van wetenschap tot werkvloer, van arts-patiëntrelatie tot zorg over de grens. Samen met de juristen van de KNMG becommentarieert zij tuchtzaken. Sinds eind 2020 werkt zij daarnaast als arts bij het team seksuele gezondheid van de GGD Hollands Midden.
- Er zijn nog geen reacties