Aangifte tegen geitenhouder om Q-koorts
Plaats een reactieEen nabestaande en een slachtoffer van de Q-koortsepidemie uit 2009 hebben maandag bij de politie aangifte gedaan tegen een geitenhouder uit Voerendaal. Ze vinden dat hij vervolgd moet worden voor dood door schuld en zware mishandeling. De geitenhouder zou verzwegen hebben dat zijn dieren besmet waren met de dodelijke bacterie. Dat meldt NRC.
Het is voor het eerst dat slachtoffers aangifte doen tegen een geitenboer. De aangifte is gedaan door Jet van der Linden, moeder van een 16-jarige jongen met een verstandelijke beperking die overleed na een bezoek aan de boerderij. Ook Chris Scuric (31) deed aangifte. Hij raakte zelf besmet, nadat hij zijn zus ophaalde die ‘hulpboer’ was op de zorgboerderij.
Geitenhouder Ron G. wist in 2009 dat zijn 1080 geiten de dodelijke bacterie hadden maar verzweeg dat drie weken, volgens tv-programma Zembla. Juist in die periode kwam een schoolklas met verstandelijk beperkte kinderen op bezoek. Verschillende kinderen en begeleiders raakten besmet. Eén van hen, Joep van der Linden, stierf aan de gevolgen.
Volgens advocaat Luc Rohof is er voldoende aanleiding voor een vervolging.
lees ook:- Er zijn nog geen reacties