
Studenten moeten elkaar op fouten wijzen
Een enquête wijst uit dat coassistenten hun collega-dokters in opleiding niet snel aanspreken op onwenselijk gedrag. Toch zouden ze zich dit al tijdens de opleiding eigen moeten maken.
Een enquête wijst uit dat coassistenten hun collega-dokters in opleiding niet snel aanspreken op onwenselijk gedrag. Toch zouden ze zich dit al tijdens de opleiding eigen moeten maken.
Een student geneeskunde zou, met een bachelor op zak, zijn master elders moeten kunnen volgen. Maar dat blijkt in de praktijk niet zo simpel te zijn, concludeert het KNMG Studentenplatform.
Promoveren in academische zin betekent het behalen van de hoogst haalbare doctorale graad in het wetenschappelijk onderwijs. Maar wat houdt het eigenlijk precies in? Waarom willen sommige studenten promoveren en anderen juist niet?
Uit onderzoek van het KNMG Studentenplatform blijkt dat coassistenten ontevreden zijn over de manier van beoordelen. Waarom is dat? En hoe zou de beoordeling van de coschappen beter kunnen?
Onderzoek van het KNMG Studentenplatform laat zien dat een kwart van de geneeskundestudenten ernstige vermoeidheidsklachten heeft en 41 procent van de coassistenten de werkdruk als zwaar tot erg zwaar ervaart. Het platform pleit voor meer preventie van burn-out door opleiders en artsen.
Het aantal ouderen in onze samenleving blijft toenemen, en hun vraag naar specialistische medische hulp dus ook. Maar ouderengeneeskunde is nog altijd geen populaire specialisatie. Een verplicht coschap kan de drempel verlagen. Want onbekend maakt onbemind.
Steeds meer universiteiten selecteren hun studenten decentraal. Over enkele jaren zal er zelfs geen landelijke loting meer bestaan. Hoe gaat dat selecteren eigenlijk in zijn werk? En hoe ging dat vroeger?