'Ons instrument is heel anders'
Het vak van de verzekeringsgeneeskunde, voor menig geneeskundestudent nog onbekend terrein of verwant aan een stoffig imago. Vandaag hebben wij twee artsen aan tafel die dit imago weten om te draaien en zetten de verzekeringsgeneeskunde goed op de kaart.
Wij spreken met Arthur Bloemen en Liz Ellen, twee gepassioneerde mensen met beiden een andere artsencarrière in hun voorgeschiedenis. Liz Ellen (voorheen in opleiding tot gynaecoloog) en Arthur (voorheen in opleiding tot GE-chirurg) misten dat er bij een patiënt naar het gehele plaatje werd gekeken, een zogenoemde holistische blik. Zij werken momenteel als verzekeringsartsen bij het UWV en hebben hier meer tijd voor de cliënt. Het gaat niet alleen over het wel of niet geven van uitkeringen, zoals vaak wordt gedacht, maar het gaat om het welzijn van hun cliënten en het samen zoeken naar lichtpunten voor hun cliënten en wat er voor hun wél mogelijk is. Kortom, zij weten ons te enthousiasmeren over hun vakgebied. Benieuwd of het wellicht ook iets voor jou is, of gewoon nieuwsgierig naar het specialisme? Luister dan nu snel naar het nieuwste dubbelinterview bij KoffieCo de podcast.
Wie zijn KoffieCo? >
Abonneer u op de podcast van KoffieCo:
Apple Podcasts | Google Podcasts | Spotify



meer afleveringen
-
Huisarts in Engeland
Haar Nederlandse directheid maakt Drs. Nathalie Dukes een opvallende verschijning als huisarts in de Engelse stad Great Grimsby. Zo openhartig als ze is in haar praktijk, zo is ze ook achter de microfoon bij ons aan tafel. Drs. Dukes neemt ons mee en deelt haar levensverhaal in deze tweede aflevering van de serie: ‘Geen huisarts is hetzelfde’.
-
Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport
Deze week in de podcast niemand minder dan onze minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport: Ernst Kuipers! We behandelen openhartig belangrijke onderwerpen waar jonge artsen dagelijks mee worstelen: wat komt er na mijn geneeskunde opleiding? Zal de zorg volledig worden gecentraliseerd? Blijft Nederland topkwaliteit van zorg leveren?
-
Geen huisarts is hetzelfde
In een droom tijdens zijn vakantie zag drs. Karel Steur,nu HAIOS, het ineens voor zich: hij zou huisarts worden. Hij vertelt ons over zijn persoonlijke zoektocht en wat hem heeft geïnspireerd om voor dit vakgebied te kiezen.