Dagelijks opinie, nieuws en achtergronden

Inloggen
naar overzicht
04 september 2019 1 minuut leestijd
Wat ziet u?

Braken en kortademig na kuur

2 reacties

Een 75-jarige man heeft zes dagen geleden een eerste kuur rituximab/bendamustine ondergaan vanwege chronische lymfatische leukemie. Hij braakt en is kortademig. Wat ziet u op het ecg?

Dit artikel delen
Op dit artikel reageren inloggen

Reacties

  • Nigel, Student, Nijmegen 10-09-2019 19:26

    "Dit lijkt mij een AIVR, een goedaardige ritmestoornis die vaak optreedt na myocardischemie. Dit zeker ook door de niet al te hoge ventrikelfrequentie (90<f<75). Aangezien rituximab en bendamustine risico geven op zowel myocardischemie als op ritmestoornissen, moet na de ritmestoornis een doorgemaakt myocardinfarct uitgesloten worden"

  • ten Berge, Bedrijfsarts 08-09-2019 12:27

    "ventriculair ritme, hyperkaliemie?"

 

Casus insturen

Heeft u een interessante casus die u aan uw collega-artsen wilt tonen? Stuur hem in en ontvang het boek Besturen in een doktersjas van Marcel Levi.

lees meer

Cookies op Medisch Contact

Medisch Contact vraagt u om cookies te accepteren voor optimale werking van de site, kwaliteitsverbetering door geanonimiseerde analyse van het gebruik van de site en het tonen van relevante advertenties, video’s en andere multimediale inhoud. Meer informatie vindt u in onze privacy- en cookieverklaring.