Huisarts hanteert verouderde wijze van dossiervoering
Plaats een reactieKlager is door de huisarts gezien vanwege twee ronde openstaande wondjes na een vasectomie. De huisarts heeft toen een afwachtend beleid geadviseerd. Volgens klager was er op dat moment al sprake van roodheid en ontsteking in het geopereerde gebied en is de huisarts daarom in zijn zorgverlening tekortgeschoten.
Volgens de huisarts was er geen sprake van roodheid en ontsteking en het college acht dit ook niet aannemelijk, gezien de brief die de uroloog drie dagen later heeft verzonden waarin staat dat klager sinds de vorige dag last heeft van pijn, koorts en enige zwelling van de balzak.
Met zijn advies tot afwachtend beleid is de huisarts daarom niet tekortgeschoten. Klager vindt verder dat de dossiervoering van de huisarts niet voldoet aan de eisen. De huisarts heeft het medisch dossier van klager in Word opgemaakt. Volgens het college heeft de huisarts hierdoor een verouderde wijze van dossiervoering gehanteerd; het verwijst naar de richtlijn Adequate dossiervorming met het elektronisch patiëntendossier van het Nederlands Huisartsen Genootschap (2019). Waarschuwing.
Elke week selecteren KNMG-juristen opvallende uitspraken in het gezondheidsrecht. Een volledig overzicht kunt u vinden op medischcontact.nl/recht. Tegen uitspraken van regionale tuchtcolleges kan tot zes weken na de uitspraak nog hoger beroep worden aangetekend.
Meer tuchtrecht:- Er zijn nog geen reacties