Verwardheid en koorts
8 reacties
Een 87-jarige vrouw komt op de Spoedeisende Hulp wegens verwardheid en koorts. Ze is bekend met chronische pijn aan beide schouders. Wat ziet u op de X-thorax?
Het antwoord vindt u volgende week in Medisch Contact.
Heeft u ook een interessante casus? Stuur hem in! Lees meer over hoe en wat.
E.F.M. Veldhuis
ongevalschirurg niet praktiserend, Groningen
Beoordeel geen schouder op een thoraxfoto.
Dus: gerichte opnames van de linker en rechter schouder maken
Linda Wilhelmus
Aios longziekten, Groningen
Schouderluxatie rechts , ribfracturen rechts boven , mogelijk een kleine pneu rechts maar kan ook een plooi zijn van kleding (moeilijk te zien op deze foto)
Een infiltraat rechts basaal.
Een hoogstand van het linker hemidiafragma.
Ook vind ik d...e vaattekenening bdz wat fors.
Ze lijkt koorts te hebben bij een pneumonie en daarbij gevallen te zijn op haar rechter schouder en flank.
Wat de hoogstand er mee te maken heeft is me niet duidelijk. Mogelijk is dit pre-existent.
Arlissa Klein
Co-assistent, Groningen
Hmm je diafragma gaat natuurlijk omhoog staan bij schade n. phrenicus dus wat ik net zei gaat niet op.
M.Sabraoui
SEH arts KNMG, Hardenberg
Schouderluxatie rechts, ribfractuur rechts . Partiëlle pneumothorax rechts onder of huidplooi rechts onder.
Hoogstaand diafragmakoepel links. Infiltraat afwijking In Linker long onder.
verder degeneratieve afwijkingen THwk. Linker mamma ontbreekt, ...st na mamma amputatie links?
-Verwardheid door: pijn bij schouderluxatie, rib # en koorts.
-Koorts door beginnende pneumonie links.
Arlissa Klein
Co-assistent, Groningen
Rechts schouder subluxatie met daarbij schade n. phrenicus waardoor laagstaande diafragma? Verklaart alleen de koorts niet. Longen zien er inderdaad wat vlekkerig uit.
GJ Bonte
Neuroloog, Dalfsen
Ik heb de ballen verstand van een X-thorax, des te leuker om het te proberen...
Die schouderluxatie zie ik ook, dat lukt nog net als neuroloog.
Maar verder valt me op dat het linker diafragma hoger staat dan het rechter, terwijl de sinus pleur...a beiderzijds wel scherp afgrensbaar zijn, en de schaduw van de lever mijns inziens wel rechts zit. Ligt het linker diafragma er soms uit?
En ik vind de X-thorax erg streperig, met "cuffing" van de bronchiën, en dan in vrijwel alle longvelden. Dat zou bij even tueel een (virale) infectie kunnen passen, maar in de huidige tijd zal dat wel te gemakkelijk zij,..
Even google raadplegen, en dan lees ik iets over interstitiele longziekte bij een polymyalgia...
Zit ik daar mee in de goede richting? Of is het volledig onzin wat ik nu zeg... Ik ga het volgende week lezen.
Annet van Dellen
Huisarts , Arnhem
Idd schouderluxatie rechts, maar verklaart de koorts niet..
Inge Geilen
Aios verzekeringsgeneeskunde , Heerlen
Een schouderluxatie rechts