Huisarts diende meer verantwoordelijkheid te nemen bij doorverwijzing
Plaats een reactieKlaagster verwijt de (waarnemend) huisarts dat hij laks met haar acute oogklachten is omgegaan. Klaagster heeft zich tot de huisarts gewend met acute oogklachten en een verzoek tot doorverwijzing naar de oogarts.
De huisarts heeft telefonisch contact gehad met de oogkliniek waar klaagster patiënte was, maar heeft het opstellen van een verwijsbrief achterwege gelaten. Klaagster neemt het de huisarts kwalijk dat hij geen belang heeft gehecht aan haar verzoek een verwijsbrief te sturen voor haar oogarts en dat door het uitblijven van de brief pas laat serieus naar haar klachten is gekeken.
Volgens het college heeft de huisarts juist gehandeld door onmiddellijk (telefonisch) contact op te nemen met de oogkliniek, maar daarmee houdt de verantwoordelijkheid van de huisarts nog niet op. Hij had klaagster duidelijk moeten maken waarom hij geen verwijsbrief had afgegeven. Het enkel neerleggen van de casus bij de specialist, volstaat in dit geval niet. Waarschuwing.
RTG Amsterdam, 24 februari 2023
Elke week selecteren KNMG-juristen opvallende uitspraken in het gezondheidsrecht. Een volledig overzicht kunt u vinden op medischcontact.nl/recht. Tegen uitspraken van regionale tuchtcolleges kan tot zes weken na de uitspraak nog hoger beroep worden aangetekend.
Meer tuchtrecht:- Er zijn nog geen reacties