Vrienden van het Medisch Contact
Vrienden van het Medisch Contact heeft als doel de herinnering aan de artsenverzetsorganisatie Medisch Contact levend te houden. Dat gebeurt door het stimuleren, faciliteren en presenteren van onderzoek naar de geneeskunde en de rol van Nederlandse geneeskundigen in de bezettingsjaren. En daarnaast door het actualiseren van de betekenis van deze periode voor de Nederlandse gezondheidszorg.
Vrienden van het Medisch Contact is in 2008 in het leven geroepen door Medisch Contact, het weekblad van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst (KNMG), vanuit de historisch gewortelde overtuiging dat alleen een medicus die in vrijheid handelt een goede dokter kan zijn.
Om zijn doelstelling te realiseren, is aan Vrienden van het Medisch Contact een fonds gekoppeld. Tevens wil Vrienden van het Medisch Contact de kennis over de geschiedenis van het Medisch Contact bevorderen met een tweejaarlijkse prijs voor de beste uiting over artsen in bezettingstijd, de Brutel de la Rivière Prijs.
Organisatie
De hoofdredactie van Medisch Contact beheert het fonds. De beheerder wordt bijgestaan door een adviesraad, waarin behalve een voorzitter ook (oud-)medici en een medisch student zitting hebben. De raad initieert en evalueert, waar nodig bijgestaan door externe adviseurs, projecten die uit het fonds worden betaald. Daarnaast wijst de raad – geadviseerd door een deskundige jury – de winnaar aan van de Brutel de la Rivière Prijs. Voorzitter van de adviesraad is prof. dr. Mart van Lieburg. De oud-hoofdredacteuren van Medisch Contact Fred Bol en prof. dr. Cor Spreeuwenberg zullen ook zitting nemen in de adviesraad.
Besteding
2-jaarlijks
Brutel de la Rivière Prijs voor de beste medisch-historische uiting over artsen in bezettingstijd. Geen medium wordt hierbij uitgesloten, ook films, foto’s en kunst kunnen meedingen. De eerste uitreiking is in 2010.
Jaarlijks
- Uitbreiding van de geschiedenispagina van Medisch Contact-online.
- Faciliteren van de verspreiding van publicaties over dit onderwerp.
2009
- Filmen van getuigenverhalen (oral history).
2010
2010-2012
2010-2015
Stimuleren van wetenschappelijke onderzoek van de archieven.
Donateur worden
'Alleen een vrij mens kan een goed geneesheer zijn’.
Donateurs van Vrienden van het Medisch Contact (minimaal 25 euro per jaar) ontvangen de dvd 'Artsen en hun oorlog' thuis na ontvangst van de betaling.
Om u aan te melden kunt u onderstaande formulier invullen en digitaal verzenden. U kunt ook de digitale folder downloaden en printen. Het ondertekende formulier stuurt u vervolgens aan Medisch Contact.
Contactgegevens
Vrienden van het Medisch Contact
Redactie Medisch Contact
Postbus 20052
3502 LB Utrecht
redactie@medischcontact.nl
www.medischcontact.nl/geschiedenis
NL46DEUT0456448969 onder vermelding van Vrienden van het Medisch Contact