Amerikaanse artsen willen benoeming omstreden minister stoppen
1 reactieEen grote groep artsen in de Verenigde Staten roept de Senaat op om de benoeming van Robert F. Kennedy jr. als minister van Volksgezondheid niet te steunen. ‘De benoeming is een klap in het gezicht van elke gezondheidsmedewerker die zich inzet voor de bescherming van patiënten tegen vermijdbare ziektes en overlijdens’, schrijven zij.
In een openbare brief roept artsenorganisatie Committee to Protect Health Care de Senaatsleden op om tegen de benoeming te stemmen. Deze brief is inmiddels door ruim 19 duizend artsen ondertekend. Zij schrijven dat Robert F. Kennedy jr. niet alleen ‘ongekwalificeerd’ is, maar ook ‘gevaarlijk’ om het ministerie te leiden. ‘Zijn benoeming is een directe bedreiging voor de veiligheid van ons patiënten en de volksgezondheid’.
Kennedy staat onder meer bekend om zijn antivaccinatiestandpunten, niet alleen rond covid-19-vaccinaties, maar ook over vaccinaties bij kinderen. Hij is oprichter van een antivaxorganisatie en verspreidde onder meer nepnieuws over autisme door mazelenvaccinatie. Ook noemen de briefschrijvers dat hij complottheorieën verspreidde over dat schietpartijen op scholen een relatie hebben met antidepressivagebruik en prees hij onbewezen medicatie zoals ivermectine en hydroxychloroquine voor covid-19-infecties.
Aankomend president Donald Trump liet in november weten dat hij Robert F. Kennedy jr. in zijn regering wil opnemen als minister van Volksgezondheid en Sociale Zaken. Kennedy heeft geen ervaring in de gezondheidszorg, en is vooral een milieuactivist. De Senaat moet, op een nog nader te bepalen datum, de benoeming nog goedkeuren. Een maand geleden riepen ook 77 Nobelprijswinnaars de Senaat op tegen te stemmen.
Lees ook
P.J. Mitra
arts en jurist gezondheidsrecht, onafhankelijk medisch adviseur ArtsTotaal, Schaijk
Volkomen terecht, maar helaas is het als praten tegen een muur. Van de republikeinen in het parlement is rond de 80% zelf ook complottheorie-aanhanger.
Het volk krijgt de leider, die het verdient. Laten we in Nederland niet dezelfde fout maken bij... de volgende stemronde, die hopelijk niet lang op zich laat wachten.