Huisartsengenootschap overweegt aangifte tegen tabaksindustrie
1 reactieHet Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) overweegt mee te gaan doen met de aangifte tegen de tabaksindustrie. Eerst mogen de ongeveer 12.000 leden van het genootschap in een peiling hun mening erover geven.
Afhankelijk van de respons op de oproep – per mail – aan de leden, denkt het NHG volgende week een eerste indruk te hebben, waarop een keuze gebaseerd kan worden, licht een woordvoerder van het NHG toe. Het bestuur en de verenigingsraad van het artsengenootschap vinden het een maatschappelijke verantwoordelijkheid van huisartsen om verslaving, ziekte en sterfte door roken te verminderen, schrijft het in de mail. Ook is het een van de uitgangspunten van de toekomstvisie van het NHG dat de huisartsenzorg bijdraagt aan het verminderen van gezondheidsachterstanden in de bevolking.
Als het NHG meedoet aan de aangifte volgt het daarmee verschillende organisaties in de gezondheidszorg, waaronder recentelijk het AVL en het UMCG, en ook verslavingsartsen, KWF en NTVG. Zij haakten aan bij de aangifte tegen tabaksproducenten die in 2016 werd gedaan door Stichting Rookpreventie Jeugd en twee vrouwen die te kampen hebben met de gevolgen van het roken.
Lees ook
JH Leenders
huisarts, Leeuwarden
Indien het NHG zich in de zaak voegt, zal ondergetekende het lidmaatschap opzeggen.