Ook in Portugal lijkt euthanasiewet er te komen
Plaats een reactieNa het Spaanse parlement vorige week, stemt vandaag ook het Portugese parlement over de komst van een wet die euthanasie mogelijk maakt. Het lijkt erop dat het wetsvoorstel kan rekenen op een kleine meerderheid van de stemmen, zo bericht de NOS.
Twee jaar geleden werd wetgeving rond levensbeëindiging nog verworpen, maar na verkiezingen in oktober, lijkt de steun voor het wetsvoorstel nu groter. Volgens de NOS zullen waarschijnlijk 133 van de 230 parlementsleden vóór stemmen. Na invoering van de wet wordt euthanasie mogelijk bij ondraaglijk of langdurig lijden of in gevallen van een ongeneeslijke ziekte. Euthanasie gebeurt alleen op initiatief van wilsbekwame patiënten; er is een medische diagnose vereist en goedkeuring daarvan door een medische commissie. Euthanasie bij minderjarigen en geesteszieken is verboden.
Artsenorganisaties in Portugal reageren volgens de NOS verdeeld op het wetsvoorstel. De Orden de Médicos waarschuwt dat artsen die euthanasie uitvoeren in strijd met de ethische code van artsen handelen.
Vorige week dinsdag stemde het Spaanse parlement met een ruime meerderheid voor een wetsvoorstel dat euthanasie niet langer strafbaar maakt. Het voorstel moet daar nog wel worden behandeld door de Senaat. Binnen Europa is euthanasie tot nu toe in Nederland, België en Luxemburg bij wet geregeld.
lees ook-
Spanje op de drempel van legale euthanasie
13 februari 2020 -
Niet artsen maar leken als spil in hulp bij zelfdoding
07 november 2018 -
Euthanasiedebat in Italië door dj Fabo
02 maart 2017
-
Bekijk het dossier dossier Levenseinde
- Er zijn nog geen reacties