‘Het eerste wat iedereen zegt is: het gaat geen pijn doen. Dat moet je al niet doen, je moet niet beginnen met liegen’
De paasdagen zijn voorbij en dat betekent dat het tijd is voor een nieuwe aflevering met weer een nieuwe gast. Vandaag bij ons achter de microfoon zit Kees van de Ven, kinderchirurg in het Prinses Máxima Centrum te Utrecht. Een zeldzame gast, want Nederland telt slechts 35 kinderchirurgen.
Het is een vakgebied waar het kind centraal staat en waarbij je stevig in je schoenen moet staan om
met zo'n kwetsbare patiëntenpopulatie te kunnen werken. Wij vragen hem wat de kinderchirurgie precies inhoudt,
het vak dat hij dag in dag uit met overtuiging uitoefent. Met zijn passie voor het vak weet hij ons te enthousiasmeren en hij
legt uit hoe je je hoofd er goed bij houdt.
Volgens hem moet je als coassistent blijven dromen. Maar wat doe je als je die droom bereikt hebt
en hoe behoud je de passie voor het vak? Belangrijke vragen waar wij met hem over in gesprek gaan. Nieuwsgierig geworden naar de
kinderchirurgie en het verhaal van deze dokter? Luister dan naar de nieuwste
aflevering van KoffieCo de podcast.
Wie zijn KoffieCo? >
Abonneer u op de podcast van KoffieCo:
Apple Podcasts | Google Podcasts | Spotify



meer afleveringen
-
AVG is een vak waar je de volle diepte en breedte in kunt gaan en je ook kunt specialiseren
Een pionier met een witte jas aan. Er is namelijk geen enkel ander land met het beroep Arts Verstandelijke Gehandicapten, oftewel de AVG. Een specialisme dat zelfs bij de vergeten specialismen wordt vergeten. Iets wat wij absoluut niet terecht vinden.
-
‘Je moet openstaan, gedurende de rit dingen kunnen veranderen’
We hadden dit nooit durven dromen, maar met trots kunnen we delen dat de honderdste aflevering van KoffieCo een feit is! In deze honderdste aflevering hebben wij de eer aan tafel te zitten met prof. dr. Mark Kramer, hoogleraar interne geneeskunde aan het Amsterdam UMC en lid van de raad van bestuur, én voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.
-
‘Het mooie aan kno is dat het zo breed en divers is’
Veel mensen maken op jonge leeftijd al kennis met dit specialisme, vanwege het plaatsen van buisjes of het verwijderen van de keelamandelen. Het vak van de otorinolaryngologie (een goeie voor galgje) is echter veel breder dan dat!